11 August 2009

Beebitekid

Kuna abikaasa õde saab sügisel emaks, siis tekkis mõte kududa talle kingituseks beebitekk. Aega on selleni veel kõvasti, aga et mitte lõpuks ajahätta jääda, siis otsustasin juba varakult alustada. Ravelry`s olid imeilusad kootud tekid - Curve of Pursuite. Tegemist on siis mitmevärviliste triipudega mustriga, kus spiraal tekib poolikute ridade kudumisega. Kuna muster oli tasuline ja ma seda ostma ei hakanud, siis mõtlesin, et peaks tegema väikese proovitöö, et kas tuleb üldse midagi välja. Mõtlesin, et koon siis lapse nukule väikese teki. Lõngaks on täiesti suvalised villase lõnga jäägid. Ja minu tuletis sellest mustrist täiesti töötas, tekkis ilus spiraal.
Hakkasin ka sama mustriga suurt tekki kuduma. Kuna lapse sugu ei ole veel teada, siis otsustasin teha rõõmsalt värvilise teki, et kaks spiraali on sinised- helesinisest tumedamaks ja teised kaks spiraali oleksid kollasest punaseks. Aga mingi hetk tundus mulle, et see ei ole ikka päris see, keskosa oleks jäänud kudagi liiga pastelne ja hele.
Juba varem oli mulle Ravelry´s kolades jäänud silma ka enterlac tehnikas kootud tekid. Imeilusad, eriti Noro lõngadest kootud pastelsete üleminekutega. Kuigi olin neid imetlenud, pelgasin esialgu, et tegemist on ikkagi väga suure ja tüütu tööga, et kõik need väiksed lapid valmis nikerdada. Kuid kuna minu esimene idee mulle enam ei meeldinud, siis otsustasin proovida. Ja ma olen sellest lausa vaimustuses. On küll üks paras nikerdamine, aga täitsa mõnus. Otsustasin kududa diagonaalsete värvitriipudega teki. Sellise kudumise juures saab siis töö käigus vaadata, kui suurt tekki teha tahaks. Lõngaks on Karnaluksist ostetud Lane Cervinia Nordic, 100 % villa.
Ise olen praegusest tekikudumisest suures vaimustuses ja usun, et tuleb üks ilus asi väiksele ilmakodanikule.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails