19 January 2010

Uuel aastal eelmise aasta tegemistest

Nüüd on küll väga pikk vahe jäänud. Aga seda ainult postitamistest. Näpud on sel ajal ainult tööd teinud...
Mulle väga meeldivad peyote-tehnikas tehtud käekeed ja ripatsid-kõrvarõngad. Olen neid mitmetes Flickri ja Picasa albumites imetlenud. Kui leidsin, et Silverpoint Miyuki Delica helmeid müüb, tellisin kohe endale ka ja asusin pusima. Minu esimene katsetus - netist leitud mustriga, kasutasin Miyuki Delica 8/0 black ja white opal hemleid. Niidiks Illusion Cord. Kuna helmed on suured, siis edenes põimimine väga jõudsalt.
Ja ülejääkidest kaks kolmnurkset ripatsit. Need on tehtud ilma mustrita, lihtsalt, kuidas tuli. Esialgu on need nahkpaela küljes, see vist sobibki kõige paremini.

Ja siis üks lihvitud helmestest ripats, millist ma olin juba varem näinud ja katsetanud, aga nüüd leidsin ka skeemi. Originaal oli ümmargustest pärlitest, mida mul ei olnud. Ja sobisid lihvitud klaaspärlid ka väga hästi. Päris lõpilukt see kaelakee veel valmis ei ole, kinnitus on puudu. See on mul ka esimene kord nii palju traati väänata, varem olen keed lihtsalt helmetraadile ajanud.
Ja üks juba ammu valmis tehtud fimost ripats sai ka kaelakeeks. Ripats on rullitud swirl-tehnikas ja ovaalseks ja lapikuks vormitud. Helmetraadile on aetud vaheldumisi väiksed fimost pärlid ja läbipaistvad klaashelmed.Üle pika aja akatsetasin taas fimost pärleid teha. Donna Kato stiilis triibulistega olen ise eriti rahul. Küll ma mõtlesin, et mis värve kasutada, kuna mu fimo värvivalik ei ole eriti rikkalik, aga tulemus sai kena.
Siis proovisin rullida ja keerutada Stacker-pärleid, mida nägin ühes albumis. Mina vormisisn enda omad veidi ümaramad ja pehmemad.
Siis midagi sellist ...
Ja Karnaaksu õpetuse järgi tehtud triibulised pärlid. Nende pärlite tegemisel kasutasin ka helelillat, tumesinist ja ilusat heledat türkiissinist fimot. Aga on üllatust (ja mitte just heas mõttes), küpsetamisel muutus helesinine fimo lihtsalt tavaliseks siniseks. Ilus särav värv oli täitsa kadunud. Samas temperatuur ja aeg pidid õiged olema, kuna teiste pärlite värvid ei muutunud.

1 comment:

  1. Thank you so much for taking the time for you personally to share such a nice info. I definitely enjoying every little bit of it. It is a great website and nice share. Australian Pearl Divers, a division of Australian Opal Cutters proud to manufacture jewels and Boulder opals for the Royal Family.

    ReplyDelete

Related Posts with Thumbnails