04 March 2010

Palju pilte juba varem valminud asjadest


Sel korral on väga palju pilte. Ükskord varem oli juba juttu, et käin koolimajas keraamikaringis, Paari asja olin varem pildistanud, aga suurem osa oli ikka pildistamata, sest nii pime on kogu aeg ja välguga glasuuritud asju pildistades jäid kõik liiga läikivad. Nüüd on juba veidi valgem ja mõnel päeval ka päike väljas. Niisiis võtsin suurema pildistamise ette.
Lihtsad küünlaalused - väiksema muster on niplispitsimotiiviga vajutatud, piklikul alusel on muster heegelmotiiviga tehtud. Glasuuriks on TerraColori moonipunane madalkuumuse glasuur.

Üks veidi vana-aegse väljanägemisega kauss. Eesmärgiks oli rikkalikult kaunistatud jalaga kauss. See kauss on seest värvitud Arsi kõrgkuumus-oliivirohelise glasuuriga, väljast vaskoksiidi ja läbipaistva glasuuriga.

Päris alguses täiesti omapead tehtud kaanega purk. Kaan jäi veidi lapik, päris hästi peale ei istu, aga pole hullu. Isee selliseid "lisandeid" teha sain ühest Etsy keraamikapoest (mida ma kahjuks hetkel üles ei leia).

Ja küünlajalg - esmalt rullitud savile pitsiga muster peale rullitud, siis vormitud, väikse piparkoogivormiga avad sisse lõigatud ja siis kaunistused lisatud. Küünla saab ülevalt "sisse visata". Värvitud vaskoksiidiga ja erinevate glasuuridega - nö. nöör, lehed ja marjad.

Ja jällegi üks pitsiga kaunistatud kauss. Seest jällegi moonipunane glasuur, väljast vaskoksiidiga.

Ja nüüd viimaseid töid. Nüüd siis õpetaja juhendamisel "korralikult" tehtud hästi istuva kaanega nõu - võib kasutada suhkrutopsina, mina kallasin hetkel sinna mee sisse.

Ja kaks pisikest kannu. Roheline on mõeldud pisikeseks vaasiks, et kevadlilli sisse panna. Lilled sellel vaasil on vajutatud moonikupra otsaga ja värvitud on TerraColori antiikrohelise madalkuumusglasuuriga. Ise jäin selle kannukesega väga rahule. Tuli täpselt selline nagu mõeldud.
Ja teine kann on koorekannuks. Muster jälle pitsiga (no meeldivad need pitsimustrid kohe nii väga) ja värvitud väljast vaskoksiidiga. Sisse kallasin TerraColori madalkuumuse maikellukesevalget glasuuri. Kannu serva on valge glasuuri ja vaskoksiidi segunemisest tekkinud mõnus sinakas viirg.
See taldrik on õele soolaleivakingituseks. Glasuuriks on Arsi kõrgkuumuse kollane kristallglasuur, mille põhi on väga ilus tumesinise ja lillaga, pildil see nii hästi välja ei tulnud.

Aga hetkel on pooleli kallile abikaasale vesti kudumine. Kunagi aastaid tagasi kudusin talle ühe vesti, ka palmikutega. Aga sai veidike lai ja kuna võtsin kaks villast lõnga korraga (üks lõng oli veidi liiga peenike), siis sai üsna paks ja isegi liiga soe vest. Ammu juba oli plaanis talle uus kududa ja nüüd siis jõudsin nii kaugele. Lõngaks ostsin Karnaluksist Lane Cervinia Nevada. Vest tuleb jälle palmijutega. Hetkel on valmis umbes pool esitükist. Loodetavasti valmib vest üsna pea.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails