21 May 2010

Lilli ja liblikaid

Kirjutamise ja piltide näitamisega on väga pikk vahe millegipärast jäänud. See ei tähenda muidugi seda, et ma oleksin selle aja niisama istunud. Loomlikult ei. Aga sel korral siiski varem valminud asjade pilte. Ja nagu pealkiri lubab, siis lilli ja liblikaid ikka on ka.
Alustuseks siis pärlitest liblikas. Peyote tehnikas tikitud, Miyuki Delica helmestest. On ikka tõesti väga kvaliteetsed. Väga ühtlane ja ilus pind jääb. Selle liblikasarnase ripatsi tegemiseks sain idee Etsy´st. Leidsin sealt ühe toreda poekese, kus on imeliselt värvilised ja toredad ehted. Proovisin mustrit sättida nii, et mustadest helmestest moodustuks liblika keha. Ripats on nahkpaela otsas.

Ise jäin tulemusega väga rahule. See liblikas läks kingituseks ühele väga toredale inimesele. Ja kui juba pärlid käepärast olid, tekkis soov proovida ka selliseid peyote tehnikas kõrvakaid teha. Proovisin kahte erinevat värvikombinatsiooni. Oranžid on veidi suuremad.

Kõrvakad jäid kenast hoidma, ei hakanud servad lokkima.

Ja natuke lilli ka. Sedakorda siis keraamikavallast. Juba varem (nagu näha, on foto sellest ajast kui esimesed lumikellukesed ja märtsikellukesed õitsesid) tegin endale sellise toreda lauatastu.
Mõte oli teha endale pastakate jaoks pliiatsitops. Ja enamuse aega see sellist ülesannet kannabki. Aga kuna on kõrgkuumuses põletatud, siis peab hästi vett ja sobib vajadusel ka vaasiks.

Need toredad lillekesed on vajutatud plastmassist šampusepudeli korgiga. Mõnele õiele on pintslisabaga veel täpp keskele vajutatud. Värvitud on Arsi kõrgkuumuse pronksiga. Nõu on pintsliga ära värvitud ja siis väljast žvammiga osa värvi maha pestud. Nii tuleb muster kenasti esile.
Vahepeal olen ma hoogsalt heegeldanud ja kudunud. veidi ka tikkinud. Aga need pildid juba järgmisel korral.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails