03 October 2013

Selleaastane sünnipäevatort

Vahapeal sai tütar jälle aasta vanemaks ja sel aastal küpsetasin jälle ise tordi. Ikka traditsiooniliselt biskviittordi kohupiimatäidisega. Sel korral segasin kohupiima hulka maasika toormoosi ja pealt kaunistasin tordi suhkrumassiga.  Lilled on samuti suhkrumassist. Suure sünnipäevapeo tort sai selline. Kahjuks on kõik pildid väga kehvad.

 Nädalavahetusel oimus meil aga väike järelpidu neile, kes suurel peoal osaleda ei saanud. Ja kuidas siis ikka sünnipäeva ilma tordita peetakse. Küpsetasin taaskord biskviitpõhja, mille retsepti leidsin siit. Mina tegin 7 munaga taigna. Vahepele panin kohupiima ja kompotikirsid. Esimest korda katsin tordi üleni suhkrumassiga. Minu suur hirm oli, et äkki jääb suhkrumass külgedelt väga lokkima, aga ei jäänud. Massi silumine oli üllatavalt lihtne. Kuna mul tordi sulimiseks spetsiaalseid plaate (või kuidas iganes neid ka nimetatakse) ei olnud, jäi tordi pind veidi muhklik, aga esimene kord ikkagi. Kaunistuseks natuke tumeda šokolaadi sigri-migri ja suhkrumassist väikesed lilled.

 
 *           *           *           *           *           *          *           *
This year I made two cakes for my daughter´s birthday. Both are layered biscuite cakes with cottage cheese filling. This year I tried first time to cover the cake with sugar paste. The result is not perfect, but for the first attempt ....  Decorations are also from sugarpaste. 

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails