12 November 2013

Kevadiselt värske ja roheline

Hoolimata vaikselt lähemale hiilivast talvest tekkis mul kevadise värskuse tunne, kui ma kahte pakki helerohelisi tšehhi seemnehelmeid (9/0 suurusega) käes hoidsin. Meenusid värvilised lilled ...  ja tuli mõte heegeldada heleroheline pärliuss, mille otstesse raputada veidi värvi, nagu lilleõied. Nii ma siis lükkisingi rohelised helmed niidile (vanadest varudest lisasin veel pooliku paki läbipaistvaid rohelisi seemnehelmeid) ja asusin heegeldama. 
Kunagi ammu ostsin kaks väikest pakki värvitud teokarbi tükke. Just selle mõttega, et need sobiksid väga hästi rohelise kelakee kaunsituseks. Need olid väga ilusad värvilised, aga neid oli natuke liiga vähe. Õnneks leidsin ühest netipoest lisaks helesiniseid ja roosasid teokarbi tükke ja nii saigi see töö lõpetatud. Mõlemasse otsa lisasin mõned seemnehelmestest narmad, mille otstesse lisasin teokarbitükke. Osa teokarbi tükke tikkisin lihtsalt pärliussi külge.
Ja selline see roheline uss siis sai - väga-väga pikk - koos narmastega 168 cm ja selleks kulus eman vähem 3 pakki seemhelemeid (ca 150 g). 
 
*        *        *        *        *        *        *        *        *
This freshly green beaded rope lariat is made from three tones of green Czech seed beads (size 9/0) and colored shell chips. I used almost 150 gr of seed beads to crochet the rope and it is very long - 168 cm in total length. To add some color I added shell chips to the ends of rope. And now it remainds me spring and flowers:)

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails