05 February 2014

Helmestikandis kaelakee kuldse kiiliga

Postitan vahepeal siia ühe ehtepildi ka. Eile sai valmis üks helmestikandis kaelakee. Keskel on tumeroosa kuldse kiiliga Tšehhi klaasnööp. Neid nööpe on väga erinevat värvi taustaga, nii kuldse kui ka hõbedase kiiliga. Mul endal on ka üks valge kiiliga ning olen  näinud ka musta kiiliga nööpe. Need nööbid meeldivad mulle väga ja see siin on juba kolmas, mida ma kaelakees kasutan.

Tikkimiseks kasutasin musti Tšehhi seemnehelmeid suurusega 9/0 ning Toho seemnehelmeid - kahte tooni roosasid suurusega 8/0 ja 11/0 ning pronksja läikega 11/0 suurusega seemnehelmeid. Lisaks neile kasutasin veel fuksiaroosasid mageveepärleid. Need olid kõik veidi erineva kujuga, nagu pärlite puhul tavaliselt ikka, aga enamusel oli üks külg veidi lapik, nii et neid oli väga hea tikandile lisada.
Tikitud osa tagumine pool on kaetud mõnusalt pehme musta kunstseemisnahaga (ultra suede), mida mina ostsin Kuukivi helmepoest, aga võimalik, et seda müüakse ka kuskil mujal.
Rohkem pilte valmis ehtest ja ka tikkimise protsessist näeb minu ehteblogis.

*        *        *        *        *        *        *        *
I decided to post here a picture about my jewelry making also. Yesterday I finished this bead embroidered pendant necklace. I used here Czech glass button with golden dragonfly motif. I love those bragonfly buttons and this one is already the third one I have use in my necklaces. I used also black Czech seed beads and different Toho seed beads. And fuchsia pink freshwater pearls which go very well with the pink background of the button. Backside of this pendant is covered with black ultsa suede. You can see more pictures about finished necklace, and also about the process in my jewelry blog.

2 comments:

Related Posts with Thumbnails