18 November 2009

Laps sai endale nuku ja sooja vesti

Aga esmalt midagi minu jaoks täiesti uut ja üllatavat. Nädalavahetusel maal metsas käies leidsin ma pajupõõsa otsast sellised "lilled". Kuigi ma olen seal metsades ja kraavikaldaid mööda küllalt luusinud, ei ole ma varem midagi sellist näinud. Sellised "õied" olid lihtsalt pajuokste otsas. Kui ma suurt ilmaimet oma õele näitasin (ta teeb Tartus bioloogias doktoritööd) lootuses teda üllatada, selgus, et see ei olegi midagi erilist. Nimelt mingid sääsed pidavat punga sööma ja sellest tulenevalt toimub siis pungas muutus ja lehtedes kasvad taoline rosett. Need siin pidid veel üsna tagasihoidlikud olema.
Kuna mul kodus üks väike tüdrukutirts kasvab ja ma ei ole talle veel kaltsunukku õmmelnud, kuigi mõttes on olnud, siis osalesin IT Kaltsunuku tegemise projektis.
Minu nukk sai selline - punapäine ja lokkidega tädike. Panen siia ka mõned pildid nuku tegemisest. Tahtsin teha trikotaažist keha, et täis topitud nukk ikka mõnusalt pontsakas oleks. Ja üks sobivad toonis vana pluus oli ka käepärst. et õmblused aga täistoppimisel koledaks ei veniks, siis õmblesin nii, et panin pluusi vanale köögirätikule (taaskord taaskasutus) ja õmblesin läbi selle. Pärst lõikasin rätiku ära nii, et see jäi ainult õmbluste kohale. Nuku pea jaoks mässisin vatiinist palli, mida siis niidiga sidudes veidi vormisin ja siis trikotaaž peale. Ja juuksed villasest lõngast. Juuksed õmblesin nii, et keerutasin paar tiiru ümber näpu, õmblesin need nukule pähe jne ... päris kaua võttis aega. Vahepeal sai valmis soe villane vest lapsele. Raasiku kirjust lõngast. Mõnus kiire kudumine. Kudusin ringvarrastega, ilma õmblusteta. Selline värviline ja rõõmus. Lapsele meeldis väga, pool päeva oli toas vestiga, kuigi tuba oli üsna soe.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails