25 September 2011

Jätkuvalt vanal lainel

Taaskord on siin tegutsemisele väga pikk paus sisse jäänud. Peale puhkust taas tööle minnes ei olnud kohe mingit tahtmist õhtul koduski veel arvuti taga istuda.
Aga kuna asju, mida näidata on ikka natuke kogunenud (ja eputada ju ikka tahaks), siis üritan postitustele uue hoo sisse lükata.
Suvel, millalgi üsna ammu juba tahtsin kangesti proovida peyote pistes ripatsi ääristamist. Ääristamiseks valisin suurema lapiku klaasist helme. Ripats sai üsna lihtsalt valmis, aga mille otsa seda riputada? Oli vaja mingit kaelakeed ka. Heegeldatud uss ei tundunud sel korral õige, lihtsalt nahariba või helmetrossile lükitud seemnehelmed tundusid natuke liiga lahjad. Ja nii ma proovisingi spiral weave pistet. Sel korral ühepoolset. Väga mõnus. Minul ei ole kaelakee täiest pikkuses päris ühesugune. Keskel on veidi laiem ja heledam ja lõpp on mõlemalt poolt natuke kitsam ja tumedam. Kuna ma alguses ei teadnud täpselt, kui pikk see kaelakee olla võiks, siis alustasin keskelt ja punusin aga mõlemas suunas võrdselt. Spiral weave pistega saab seda väga edukalt teha.
Kinnis on samuti pärlitest punutud.
Ja valmsi sai üsna neutraalsetes toonides veidi pidulikum kaelakee. Karbis on mul veel kaks kaelakeed, mida näidata, aga järgmine postitus tuleb ilmselt hoopis magusapoolne. Tütar sai kuu keskel neljaseks ja sünnipäevapeoks valmis üks suur ja uhke kook. Aga sellest juba järgmisel korral:


* * * * * * * * * * * * * *


This is for a while now, when I last time wrote here something. This time I´ll show one beaded necklace. I wanted to make one framed pendant. I took one large flat grall bead and framed it in peyote stitch. And then I decided to try single spiral weave. I like this stitch - it goes quick and it has so many variations. And using those two stitches I got nice necklace in quite neutral tones.


I have two more necklaces waiting to be shown here, but I think that next time I´ll show here one big birthbay cake that I baked for my daughter´s birthday. But that´s next time:)

1 comment:

Related Posts with Thumbnails