10 October 2011

Sünnipäevatort väiksele printressile ... ikka roosade lilledega

Alustuseks Alleraale aitähh kommentaari eesti. Mingil (ilmselt tehnilisel) põhjusel ei ole võimalik juba pikemat aega enda blogile kommentaare kirjutada. Sellest ka minu "mühaklikkus". Aitähh!

Nagu eelmisel korral lubatud sai, siis sel korral sünnipäevatort. Tütar sai eelmise kuu keskel 4-aastaseks. Ja selgi aastal pidasime mängutoas ühe suure sünnipäeva, kuhu siis sõbrad-vanavanemad kokku kutsusime.

Juba varakult tellisin Suhkrukunstist suhkrumassi ja väikeste lillede (priimulate) vormi. Sellel aastal oli toredaks üllatuseks, et neil on looduslike ainetega värvitud suhkrumassid. Ostsin ühe roosa ja valge, mida siis omavahel veidi heledama roosa saamiseks kokku segasin. Lilled said sellel korral väikesed, hõbedase südamega.

Teepoest ostsin purgi matcha teed, millega lehtede jaoks valge suhkrumassi roheliseks värvisin.

Lilled tulid siis sellised...

Tort oli nagu eelmiselgi aastal biskviittort kohupiimatäidise ja kattega. Sellel korral sai tort kahekihiline ja kintide vahele sai kohupiima sisse sügavkülmast veidi marju visatud, peamisels vaarikaid. Tordi katsin pealt kohupiima-vahukoore-toorjuustu kreemiga. Kuna sel aastal oli plaanis tordipritsiga kaunistatud serv teha, siis lisasin ka RUF´i vahkoorepaksendajat, et keerud ilusad reljeefsed jääksid ja ära ei vajuks. Efekti mõttes värvisin osa kreemist matchaga roheliseks ja panin valge ning rohelise kreemi segamini pritskotti. Natukene väi rohekas toon näha, aga mitte eriti. Väga palju ei tahtnud ka matchat panna, sest arvasin, et äkki läheb liiga mõrkjaks.
Ja selline see tort saigi. Tähed ja ülejäänud kaunistused tegin sulatatud šokolaadist. Ruumilised liblikad ka. Enne lapse sünnipäeva sirvisin ideede saamiseks Mansikkamäki kokandusblogi. Seal on ikka imelisi torte. Ja tema suhkrumassist lilled on fantastilised. Kellel tortide kaunistamine silmad särama paneb, siis tasub sirvida. Seal on ka mitmeid häid õpetusi.
Kui päris aus olla, siis lapse sünnipäev on ühele küpsetavale emale ikka väga hea võimalus ennast "kokanduslikult välja elada".As I promised last time I will show you a birthday cake this time. My daughter got 4 year old and I baked and decorated a birthday cake for her. We had one big party, so the cake is also big. The cake itselt is simple biscuit and cottage cheese cake. I made myself sugar paste flowers and chocolate decorations. Sugas paste for leaves is colored with matcha tea powder and for flowers I bought naturally colored sugarpaste. I´m very happy how it turned out and so was my daughter. She loved especially those chocolate butterflies.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails