22 February 2012

Juba teine postitus sellel kuul :)

Ei olegi eelmisest postitusest paari kuud möödunud:) Ka käsitöiselt olen ma vahepeal üsna produktiivne olnud. Alustasin eelmises postituses plaanis olnud mütsi kudumisega, aga hetkel ootab müts paremaid aegu. Sest ... ma hakkasin lapitekki kuduma. Ja kuna nii huvitav on vaadata, kuidas värvitriibud tulevad ja millised ruudud üksteise kõrvale juhtuvad, siis ma muudkui koon (õhtuti kui laps magab).

Ma tükk aega mõtlesin, et millist tekki teha. Heegeldada ma ei tahtnud, kuigi motiividest heegeldatud tekid on ka väga ilusad. Ja neid olen ma varem ka paar tükki teinud - üks on nt. siin. Ja ühe teki olen ka kudunud - siin - mis mulle endale väga meeldis. Aga samasugust ei tahtnud sel korral teha.

Ja siis meenusid mulle sellised kootud ruudud. Inglise keeles mitered square, kuidas neid eesti keeles kõige õigem nimetada on, ei tea kahjuks. Ravelrys on väga ilusaid kirjust sokilõngast kootud ruututekke. Ja minu meelest ongi selles tehnikas kootud asjad kõige efektsemad kirjust lõnast. Peale pikka netipoodides koladest olin ma üsna nõutu, sest kuskil ei olnud seda õiget värvi. Siis aga sattusin Järve keskuse Käsitööjaamast (endine Veimevakk) läbi minema ja seal müüakse nüüd Dropsi lõngasid. Ja riilulist vaatasid vastu just õiget värvi lõngatokid - mitte liiga kärtsud, aga siiski piisavalt värvilised.
Ja lapid ise tulevad sellised... Mina olen rahul:) Ma natuke küll põdesin nii peenest lõngast teki kudumist (vardad on nr 2,5) aga ei ole kõige hullem.

Plaan on kududa tekk erineva suurusega ruutudest. Keskosa suuremad ruudud on praeguseks valmis ja tasapidi lisanduvad sinna külge ka väiksemad ruudukesed. Sellise üksteise külge ruutude kudumise juures meeldib mulle see, et hiljem ei pea hakkama ruute kokku õmblema.

* * * * * * * * * * * * * *
I started to knit a small blanket and wondered for quite a what pattern or technique to use. I have crocheted some baby blankets - one is here. And I have also knitted one using enterlac technique. This time I decided to knit and use mitered squares. I found a very nice color-changing yarn by Drops (Fabel) and started to knit. I plan to have my blanket from different size squares. The bigger ones in the centre are finished and now I´m knitting smaller ones around the center. I like how the colors are changing in squares, specially when they are in different sizes.


No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails