10 February 2012

Kreemised rullid

Täiesti "märkamatult" :) on saanud aastavahetusest juba peaaegu et veebruari keskpaik. Kuigi ilmad on olnud külmad ja seetõttu on olemine vahepeal üsna tubane olnud, ei ole ma siis eriti sattunud. Kui viitsimist, siis olen õhtuti vahesti Isetegijast teiste blogisid vaadanud, aga sellega on ka asi piirunud.

Ja ega ei ole ka väga midagi näidata. Vahepeal on valmis saanud lapsele üks vest, mis vajab aurutamist ja paari heegeldatud lille, et ikka ühele nelja-aastasele tüdrukule sobilikum oleks :) Eks näis, millal see vest ükskord pildile jõuab. Mõttes on ka ühe väikse tekikese kudumine, aga see on esialgu ainult mõttes, isegi selget ideed ei ole veel ...

Aga kuna ma olen sel nädalal rohelisetäpilise (tuulerõugetes) lapsega kodus olnud, siis on mul olnud tavalisest rohkem aega söögiga mässata.
Lisaks muule valmisid täna lehttaigna-keedukreemi rullid.
Keedukreemi retsepti võtsin Nami-Namist, aga tegin väiksema koguse.


500 ml piima

2 muna

100 gr suhkrut

30 gr tärklist (mina kasutasin kartulitärklist, kuna mul maisi oma ei olnud ja koguse panin supilusikaga umbes)

1 tl vanillisuhkrut

2 tl toasooja võid


Piim tuleb keema lasta, samal ajal vahustada munad suhkru ja tärklisega. Siis segada väike hulka kuuma piima munavahu hulka ja lõpuks munavaht keeva piima hulka. Kuna mina kasutasin kartulitärklist, siis hakkas kreem peale kokkusegamist väga kiiresti paksenema. Veidi jahtunud kreemile segasin hulka või .

Mõnusalt paks kreem tuli, täpselt nii, nagu ma soovisin. Kui kreem oli jahtunud, määrisin selle lehttaignale, viskasin peale kuivatatud jõhvikaid ja keerasin rulli. Rulli otsast lõigatud rattad panin muffinivormidega ahjuplaadile.

Küpsetasin 200-220-kraadises ahjus, kus rullid hakkasid mõnusalt kerkima. Küpsetasin seni kuni tundusid pealt piisavalt pruunid. Ja sellised nad siis saidki.
Head lihtsad teha :)


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
I haven´t done much handicraft, but last week I have been at home with my daughter, who has got varicella (small spots all over the body) and I have had much more time for cooking.
Today I made some cream rolls from buff pastry. I used ready-made pastry, but made Créme Patissiére myself. I found a very easy and good (creame is quite thick as I wanted) from one Estonian cooking forum Nami-Nami. Very easy to do:)


Ja ma ei saa jätkuvalt aru, miks mu blogi oma elu elab:( Nüüd ta tekitab igale poole ühe tühja rea asemele vähemalt 2 rida ja mitmekordne muutmine ja ülesalvestamine ka ei aita. Müstiline! Sellest ka need totakad laiad vahed:(

1 comment:

  1. Mmmm, isuäratav! Lehttaigen sügavkülmas ootamas, peaks ka proovima.

    ReplyDelete

Related Posts with Thumbnails