16 July 2012

Esimene paar sokke ka valmis

Et kõik vahepeal valminud asjad ette näidata, siis teine postitus sokkidest ka. Valmis said Pomatomus sokid, mille alustamisest oli juttus selles postituses. Väga mõnus kudumine oli. Kuigi lõng oli peenike, edenes töö üsna kiiresti, muster oli mõnus kududa ja tulemusega jäin ise rahule. Kui sokid jalas on, tuleb mustri reljeefsus ilusti esile.
 Kand on kootud originaalina, nii nagu muster ette näeb. Ma ei ole varem sellist kombinatsiooni kannast kudunud ja see oli päris põnev. Eriti kuna ma ei ole inglise keelsete "regivärsina" kirjutatud mustrite fänn, siis ma kudusin pigem Ravelry fotode järgi. Kannalakk on kootud 1-1 soonikuna keerdsilmustega. Kui kannalaka pikkus oli valmis, kudusin kannalaka silmused lühendatud ridadega läbi (silmused jagasin kolmeks ja 1/3 ulatuses kummaltki poolt kudusin siis lühendatud ridu). Siis korjasin kannalaka servast silmused vardale ja hakkasin sokki ringselt edasi kuduma, kahandades üleliigsed silmused mustriosa servas igal real.
*        *        *        *        *        *        *        *        *        *
My Pomatomus socks are ready. I like how they turned out, specially the knees, because I haven´t knit this kind knee before.

2 comments:

  1. Oooo, sokid millest mina veel unistan! Väga ägedad! Mis lõnga kasutasid?

    ReplyDelete
  2. Lõngaks on Drops Fabel. Mõnus sokilõng, nagu maavillane, veidi kare ja kuidagi tugevam kui enamus villaseid poelõngu.

    ReplyDelete

Related Posts with Thumbnails