16 July 2012

Seemnehelmed. Ja mis nendest edasi sai ...

Olid Tšehhi seemnehelmed, 9/0 suurusega, hõbedased ja mustad. Nendest pärlitest sai uss. Täpsemalt 132 cm pikk pärliuss, heegeldatud nr 1 heegelnõelaga, 6 helmest ringis. Ja helmed said niidile lükitud täiesti vabakäeliselt. Otstes on musti helmeid veidi rohkem.
Siis olid veel kaks musta tahutud rondelli (mille suurust ma täpselt ei tea, võimalik, et 12x8mm). Ja siis sai veel nendest samadest seemnehelmestest põimitud kaks kellukat ja neli lehte. Kellukad on herringbone stitch tehnikas ja lehed on nn. vene lehed (russian leaves või St.Petersbutg stitch leaves). 
 Ja kokku sai neist pikk kaelakee, mille kandmisel võib selle omanik fantaasial lennata lasta. Kui kee lihtsalt sõlme siduda, on kellukad umbes nabani. Samas saab seda vabalt ümber kaela keerutada. Variante on lõputult.
*      *      *      *      *      *      *      *      *      *      *
I had seed beads (size 9/0), black and silver colored, and crocheted a 132 cm long beaded rope using hook nr 1,0. Then I added two black faceted rondelles (I think in size 12x8 mm). And I also made two small flowers using herringbone stitch and four russian leaves (or St.Petersburg stitch leaves). And it all together became a long beaded rope lariat which has an endless number of possibilities to wear it.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails