03 July 2014

Just Leaves Lace shawl

Taaskord pitsrätik:) Ma vaatan, et viimase aja postituste teemaks ongi kujunenud kootus pitsrätid. Aga neid on nii mõnus kududa. Ja see rätik on kootud konkreetse eesmärgiga - see läheb varsti teele ja peaks jõudma ükskord Uus-Meremaale, kallile õeraasule sünnipäevakingiks. 
Plaan oli kududa selline ümber kaela kandmise sall, mis ei oleks liiga õhuke, vaid annaks veidi ikka sooja ka. Lõng on traditsioonilisest pitsilõngast veidi jämedam ja väga-väga mõnus pehme (Alvita Camel, 50 % kaamelivill, 50 % meriino). Lõnga ostes ostsin ka KnitPro ringvardad nr 3. Nendega kudumine on küll lausa lust. Varraste pind on piisavalt sile, aga mitte liiga ja nuppude läbikudumine oli nende varrastega lausa üllatavalt lihtne. 

Mustriks on Just Leaves Lace Shawl, mille ääremustrit kasutasin ka eelmise räti kudumisel. Sel korral kudusin siis terve räti selle musrti järgi. Räti põhiosa mustrit oli väga lihtne meelde jätta ja kududa. Kuna ma kudusin peenemate varrastega kui mustris ette nähtud, kudusin põhiosa mustrit veidi pikemalt kui ette nähtud, et rätt liiga väike ei jääks. 

Ja äärepits meeldib mulle kohe väga. Nupud kudusin 7-kordsed. Lõpptulemusega olen väga rahul. Rätt sai just paraja suurusega ja hästi mõnus pehme. 

*        *        *        *        *        *        *        *        *

Again one lace shawl. I used Just Leaves Lace Shawl pattern. The yarn is Camel from Alvita (50 % camel fine, 50 % merinos extrafine) and very-very soft. I bought also KnitPro cable-needles that a just a joy to knit with. 

2 comments:

Related Posts with Thumbnails