16 March 2015

Mis saab, kui panna kokku tume šokolaad ja peet?

No mis siis ikka muud saab, kui ühe mõnusa šokolaadikoogi.
 Aeg-ajalt olen ikka sattunud peediga šokolaadikoogi retsepte lugema. Aga tegudeni ei olnud seni veel jõudnud. Nüüd olid ajendiks poest ostetud keedetud peedid, mis ei olnud nii maitsvad, et neid niisama süüa. Samas korraliku sööki ära visata oleks ka nagu imelik. Ja nii ma siis panustasin sellele, et šokolaad ehk parandab asja.
Sõelale jäi sel korral Tuuli Mathiseni blogist Ise tehtud. Hästi tehtud. leitud retsept. Ma ei hakka retsepti siia ümber kirjutama, kes soovib, saab seda Tuuli blogist lugeda.


Kook oli väga maitsev. Aga siiski mõned tähelepanekud, mis ma tegin. Esimese maitsmise tegin kohe peale koogi ahjust välja võtmist -no kuidas ma vaatan vormitäit isuäratavat kooki nii, et ma ei maitse seda, see ei ole võimalik. Kohe peale küpsetamist oli kook õhuline, mõnusalt pehme ja maitsev. Paar tundi hiljem, kui maitsesin täielikult jahtunud kooki, oli peedimatse kergelt tunda. Olgu siinkohal öeldud, et ma lisasin taignale 400 grammi keedetud peeti, nii nagu retseptis oli. Soovi korral võib seda kogust kindlasti ka vähendada. Järgmisel hommikul oli peedimaitse kadunud. Kook oli mõnusalt mahlane ja tummine, nii nagu korralikule šokolaadikoogile kohane. Ainult veidi pehmem ja ´kergem´ kui originaal-brownied. Ja järgmisel päeval oli kook veel maitsvam. Samas on ta piisavalt šokolaadine, et ühest tükist piisaks. 
Mulle maitses see kook väga ja just täna küpsetasin uue portsu (sedakorda enda kasvatatud ja keedetud, tõeliselt maitsvate peetidega).
 Ja mis põhiline, minu tütar, kes valib väga, milliseid kooke ta sööb, sõi ka ja ütles, et väga hea. Talle ma muidugi ei öelnud, et seal keedetud peet sees on:)

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails