09 January 2015

Roosakirjud jalasoojendajad

Jõulukingituseks sai kootud ka üks sokipaar. Muster on Ann Budd´i raamatust `Sokikudumise meistriklass` ja mustriks on põimilised sokid (lk 97). 


See raamat on ainus sokikudumise raamat minu raamaturiiulis. Üldiselt ei ole ma ei soki ega kinda kudumise raamatuid ostnud, aga see raamat mulle meeldis. Loomulikult ei koo ma täpselt ´regivärsi` järgi. Mustrit vaatan skeemi pealt, kanna ja varbaotsa kahanduse kudumist vaatan pildi pealt ja loen vajadusel natuke juurde ka. Aga seda, et kududa nüüd 10 rida soonikut ja siis 3 mustrikorda  -   ma koon ikka täpselt nii laia sooniku, kui mulle meeldib ja nii pika sääre, kui ma tahan või lõnga jätkub. 
Igatahes mulle need jalapeal olevad sooniku sisse kootud palmikud meeldisid. Lõngaks valisin Drops Fabeli (värvitoon 161, Pink Dream), mis mulle sokikudumiseks väga meeldib. On küll omajagu peenike (kudusin nr 2 varrastega ja kokku oli 74 silmust), aga meenutab veidi nn. maavillast lõnga ja ei ole nii pehme, kui osad sokilõngad. Ja mis seal salata, minu arvates võiks villane sokk ikka natukene kare ka olla. Mitte palju, aga natuke ikka. 


Võib-olla oleks võinud lõng olla veidi mahedamate värvikontrastidega või hoopis ühevärviline, oleks muster paremini välja paistnud. Aga sel korral sedasi. 


 Kand on täiesti tavaline, meie mõistes klassikaline kannalaka ja kannakiiluga kand. Varbaots oli sellel sokipaaril originaalis kolme kiiluga kahandatud, aga mina kahandasin kahest kohast, soki külgedelt ja lõpetasin varbaotsa silmused kokku silmates. Raamatus nimetatakse seda põlvikpisteks. Sellist varbaotsa lõpetamist ei olnud ma enne selle raamatu omanikuks saamist sokkide puhul kasutanud. Esimese katsetuse tegin poja sokkidega, millest ma ei olegi siia pilte pannud. Peakski neid sokke ka pildistama, sest siis kasutasin ka teistmoodi kanna kudumist. 


*        *        *        *        *        *        * 
I made these socks as Christmas present. The pattern is from Ann Budd´s book `Sock Knitting Master Class: Innovative Techniques + Patterns from Top Designers`  and the pattern is Knot socks. I used Drops Fabel (colorway 161 Pink Dream) and needles nr 2.  Maybe this colorway is not the best to show up this lovely pattern, but ... 

2 comments:

Related Posts with Thumbnails