28 March 2009

Uut ja vana

Alustuseks siis ikka uuemat. Vahepeal on veel paar suvist heegeldatud mütsi valmis saanud. ja alustasin lapsele kevadeks õhemate kinnaste kudumist. Tahtsin kangesti proovida Pisiingli blogis nähtud ruutudest kootud kinnast. Esimene kinnas on siis selline ... hetkel on ülemine ots veel kinni õmblemata ja pöial kudumata. Lõngaks on Hot Socks Sockenwolle Laola ja vardad lausa nr 2. Nüüd tuleb siis teise kinda kallale asuda ja proovida sellel ka värvid enam-vähem sarnaselt jooksma saada.

Pildistasin vahepeal paari varem tehtud asja ka. Mõlemad on valminud sügisel, et oleks, mida uue jakiga kaela ja pähe panna. Salli kudusin meelega sellise ilmeliku kujuga, et otsad oleksid õhemad ja veidi väiksemad jaki põue toppida. Keksmisel osal on lihtsad diagonaalsed jooned. Servad on üks tegelikult liniku servamustriks mõeldud lehemotiiv - kasvab serva poole ja hoiab iseenesest kaarjalt. Servamustri kudusin kohe külge. Meeletult tüütu oli neid pikki ridasid kukuda, aga valmis sai!

Ja kuna jakk ise on lilla-rohelise kirjust kangast, siis müts sai lillat tooni. Lõngaks oli Rowan, vist oli Big Wool, ühesõnaga kõige jämedam, mis neil on. Heegelnõel oli nr 6 - ma vist varem ei olnudki nii jämeda heegelnõelaga heegeldanud. Kaunistuseks heegeldatud lehed ja lill on vist ka Rowani lõngast, mingi Tweed, kahjuks täpselt enam ei mäleta. Sellest peenemast lõngast kudusin endale ka palmikute ja nuppudega randmesoojendajad.
Ja üks tulevikuprojekt ka. Ma pean ennast tagasi hoidma, et ma ikka lapse kindad enne ära lõpetaksin, kui uue asjaga alustan. Mul kipub olema ikka mitu asja korraga pooleli, sest kui ma midagi uut ja huvitavat näen, siis tahaks ju KOHE järgi proovida.
Lõng on juba olemas ja sellest peaks tulema lapsele kevadeks üks veidi õhem müts. Plaanis on midagi sellist Norwegian Sweet Baby Cap.


No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails