13 April 2009

Pühad läbi ja aeg jälle asisemaks muutuda

Ega ilma koogita ju korralikku pühadeaega ei ole ... Kuna käisime nii minu kui ka mehe vanematel külas, siis tuli ka kaks kooki teha. Kuna olid lihavõtted, siis loomulikult kohupiimast kook ja et huvitavam oleks, siis proovisin esimest korda kooki martsipaniga katta. Selles osas õnnestus nii ja naa - ülemise serva sisse tulid mõnes kohas praod sisse, aga esimese korra kohta hea küll. Esimene pilt on esimesest ja teine teisest koogist.


Kook seal sees on ise väga lihtne:

500 g kohupiima (Saidafarmi oma)

100 g toorjuustu (Philadelphia)

3 muna

1 dl vahukoort

suhkrut maitse järgi

rosinaid ja kuivatatud jõhvikaid

0,5 pudelit Leckerś apelsiniõli

75 ml mannat

sidrunimahla
Martsipan
200 g mandlijahu

200 g tuhksuhkrut
2 spl vett
safranit
Küpsetasin 180 kraadi juures. Minu arvates on see kook järgmisel päeval parem, on kuidagi mahlasem ja maitsekam. Seda loomulikult siis kui kilega kaetult hoida.

Aga käsitööd ikka ka. Kudusin lapsele rohelise kevadkombeka juurde mütsi. Lõngaks Novita Nalle Kevät ja Novita Wool roheline. Plaanis oli kududa Norwegian Sweet Baby Cap. , aga tundus, et see on ikka päris beebi müts ja suurema lapse peas vist veidi kummaline. See on muidugi ainult minu isiklik arvamus. Kuna ma tahtsin sellist õhemat mütsi, siis voodrit ei õmmelnud. Kootud on põhimõtteliselt 4-2 soonikuna, vahele on tehtud palmikuread. Kõrvaklappideks kudusin lihtsalt kolmnurgad, mis siis pärast külge õmblesin.

Müts läheb ka Kaalulangetamise projekti alla, aga kuna hetkel on veel asju pooleli, siis kaalnud nad hiljem kõik koos ära.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails