06 February 2011

Kevadet oodates

Päevad on juba palju pikemad ja valgemad. Ja kui päike ka veel pilve tagant välja piilub, on juba päris kevadine tunne.
Ja et jaksaks ikka kevadeni vastu pidada, nokitsesin veidi ehteid, sellised rõõmsavärvilisi.
Kaelakee sai alguse kandilistest hõbedase sisuga käsitööhelmestest, mis on nii mõnusalt säravrohelised. Esialgse plaani kohaselt pidi kaelakee olema päris roheline, või siis veidi kollaseid helmeid lisaks. Plaan muutus aga siis, kui ma leidsin karbinurgast selle keskmise, ümara helme (tegelikult on see lapik, oleneb kust küljest vaadata). Vaadates selle helme peal neid väikseid punaseid täpikesi, tekkis idee lisadagi kaelakeele hoopis punaseid pärleid. Leidsingi varudest suuremaid vaarikapunaseid seemnehelmeid ja läkski tööks. Kuldne vasktraat, käsitööhelmed, punased seemnehelmed ja veidi tumedamad rohelised lihvitud helmed ... ja valmis sai selline kaelakee. Ise olen väga rahul ja reedel tööl uue keega eputades sain komplimente:)
Ja et kõrvas ka midagi värvilist ripuks, tegin sellised hästi lihtsad kõrvarõngad kaelakeega kandmiseks. Aga ükspäev varem väänasin veidi traati ja valmis said sellised kõrvarõngad. Jälle rohelised. Idee on Meribeli käsitöösalongist, kus on väga ilusad traadist väänatud ja pärlite ning helmestega kaunistatud kõrvarõngad ja kaelakeed. Sealsed on väga uhked ja rikkalikud. Mina tahtsin midagi lihtsamat.
Ja veel ühed kõrvarõngad, aga need ei ole rohelised ... vaid hoopis suviselt helesinised. Ma lihtsalt ei suutnud neid helmeid käest ära panna. Need on nii ilusad, värv on täpselt sama nagu fotol. Aga neid oli ainult kaks ja kaela riputamiseks ei ole kahjuks midagi. Ma väga loodan, et ma leian kuskilt kasvõi ühe sama tooni helesinise helme veel, et siis sellest ripats teha.
Jätkuvalt on mul ka kinnaste kudumine käsil, aga siia värviliste ehete juurde ei sobi villaste kinnaste pilt kohe kuidagi.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails