10 April 2011

Natuke siit ja natuke sealt

Lisaks sellele, et olen viimasel ajal proovinud lapsele erinevaid liblikaid voltida (vahest edukamalt, vahest vähem edukamalt), olen proovinud ka teabag voltimist (teanbag folding). Sel nädalal valmis üks kaart, millest väike osa on ka fotol näha. Lapse soovil lisasin lõpuks roseti keskele ühe väikse 3D liblikakleepsu ka.
Ja veidi varasemaid katsetusi. Need rosetid on kimbki neljast detailist.
Ja kuna lumi sulab meeletu kiirusega ja senine valge ja puhas õu on muutunud märjaks ja sopaseks, on aeg taas kummikud kapist välja otsida. Ja et väiksed varbakesed kevadiselt jahedate ilmadega külmetama ei hakkaks, on ju vaja villaseid sokke. Ja kui sügisel kantud villased sokid on veidi väikseks jäänud ja kapis on ootamas kaks poolikut lõngatokki (tegelikult on neid seal ikka oluliselt rohkem, nii poolikuid kui ka täiesti puutumata terveid tokke), siis ei olegi muud, kui tuleb üks sokitegu ette võtta. Normaalne oleks ikka villaseid sokke talveks kududa, aga no mis teha. Sokid said sellised: Lõngaks oli 100 % villane Hjertegarn Lima (poolikud tokid jäid sügisel randmesoojendajate kudumisest) ja vardas nr 3. Selline hea kiire kudumine (kolme ja poole aastasele lapsele). Alumisel pildil on värvid õigemad. Ja kuna värvid on sellised nagu nad on, siis me jõudsime lapsega ühiselt järeldusele, et need on porgandi-kurgi (pigem küll salati, aga laps eelistas siiski kurki) sokid. Ja see tekitas omajagu elevust:)
Ja lõpetuseks üks vana asi ka ... nimelt siis juba talvel baretile kaunistuseks tikitud lilled. Tikkimislõngad on ostetud kino Kosmose vastast lõngapoest (Juulikese loodusvärvidega värvitud peenvillased lõngad) ja esialgne plaan nägi ette kas võõrasemade või mingite sarnaste lillede tikkimist. Selline korralik madalpiste tikand pidi tulema. Aga siis need lõngad mingi aeg seisid, enne kui tööks läks ja ajaga muutus ka idee. Tulemuseks siis vabakäe tikand erinevaid sõlmesid ja natuke ahelpistet kasutades. Idee sai alguse ühe Etsy poe väga vingetest barettidest. Minu baretil on esialgu tikitud vaid üks sektor, kandes sätin ma selle tavaliselt veidi küljele. Lõnga jäi üsna palju alles, võib olla tuleb kunagi tikandit natuke juurde, eks näis. Ja otsustasin, et proovin edaspidi oma tegemistest ka lühikese inglise keelse kokkuvõtte kirjutada. Kirjavigu paluks mitte tähele panna:)

I decided to start with a short overview in english. Please, don´t mind my grammar mistakses:)

Today I´m showing many different things. At first some teabag folding. That´s really fun to do. I made one card - the one with red rosette. Those two green-lilac rosettes are made of 4 tiles each.

Because there´s a lot of water and mud outside, it´s better to wear gumboots. But the weather is still quite cold, so inside the boots there should be some warm woolsock, to keep toes warm. I had some leftovers (in autumn I made some wristwarmers) that I used to knit socks fo my three and a half year old daughter. The yarn is 100 % wool Hjertegarn Lima and I used needles nr 3. and because the colors are bright orange and light green these are like carrot-cucamber sock.

And finallu some embroidery. Some time ago I made a freehand embroidery to my beret. I got inspiration from fantastic berets in one Etsy shop.

No comments:

Post a Comment

Related Posts with Thumbnails